SIKÇA SORULAN SORULAR

İndirim Kuponu veya Hediye Çekine Nasıl Ulaşırsınız?

Aşağıda yer alan mail bültenimize abone olarak indirim ve hediye çeki fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Hediye çekleri ve indirim kuponları yalnızca 1 kez kullanılabilmektedir. Mail bülteni aboneliğimize katıldığınız taktirde indirime giren ürünleri, promosyonları ve diğer tüm avantajları ilk olarak sizlere tebliğ edilir.

Sipariş Ettiğim Ürünü Değiştirmek İstiyorum?

Ürün değişimi aynı model de beden değişimi için gerçekleştirilir. Ürünü farklı model ile değişim yapılamamaktadır. Ürün değişimi için alınan ürünün hiç giyilmemiş ( prova hariç ) olması gerekmektedir. fistikcioglu.com'dan alınan ürünler hiç kullanılmamış ise faturası ile beraber değiştirilebilir. Sadece sitemizdeki değiştirme işlemi için yönlendirme bu e-posta (iletisim@fistikcioglu.com) aracılığı ile yapılır. afistikcioglu.com, kendisinden kaynaklı ürün problemleri için iadelerin dışındaki ürünlerin iade kargo ücretlerini karşılamakla yükümlü değildir.

İade Durumunda Ödememi Ne Zaman Geri Alabilirim?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirilir bildirilmez hafta içi aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere şirketimiz herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Bankanıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir.

Satın Aldığım Ürün Ne Zaman Elime Ulaşır?

fistikcioglu.com dan yaptığınız alışverişler 4-7 işgünü içerisinde Kargoya teslim edilir. Yurtiçi teslim süreleri yaklaşık 1-3 gün dür.

Mağazanız var mı? Telefon üzerinden sipariş veriliyor mu?

Sadece web sitemiz üzerinden sipariş alınmaktadır. Mağazamız yoktur.

Sepetime eklediğim ürün için bekleme süresi var mı?

Hayır. Sepetinizde seçtiğiniz ürünleri dilediğiniz kadar bekletebilirsiniz.

Hediye çekimi nasıl kullanırım?

Hediye çeklerinizi, sipariş sayfasında, ekranın sağ tarafında, Sipariş Detaylarının altında yer alan "Hediye Çeki" kısmına 7 haneli kodu girerek kullanabilirsiniz. Hediye Çeki kodunu girdikten sonra Kullan botununu tıkladığınızda sistem uyarı verecektir. Her siparişte sadece bir adet hediye çeki kullanabilirsiniz.

Kredi kartı numaram gibi özel bilgilerimi nasıl koruyorsunuz?

"Secure Sockets Layer" kısaltması olarak adlandırılan SSL, Sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkân veren standartlaşmış bir teknolojidir. En yaygın kullanım şekli, web ortamında, Sunucu ile tarayıcı(Internet Explorer gibi...) arasındaki iletişimin şifrelenmesi şeklindedir. SSL, standart bir algoritmadır. Milyonlarca web sitesinde güvenli veri iletişimi için kullanılmaktadır. SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında bir anahtar ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır. SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir teknolojidir. SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm sertifikaların sağladığı teknik kazanım aynıdır. Sitemizde satışa sunduğumuz ürünlere ait SSL koruması popüler tüm tarayıcıları desteklemektedir. SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128, 256, bit şifreleme kullanılmaktadır. 256 bit şifrelemede 4256 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.

Hangi kredi kartlarını kabul ediyorsunuz?

Tüm Visa ve MasterCard'lar ile anlaşmamız mevcuttur. Bankalara uyarlanan günlük kampanyalar ve diğer detaylar için dilerseniz web sitemizden, dilerseniz bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı kredi kartımı kullanabilir miyim?

Yurtdışından temin edilen kredi kartları ile Türkiye içi veya yurt dışı işlem izni varsa ödeme yapılabilir.

3D veya sanal Kart ile sipariş verilebilir mi?

3D veya sanal kartınızla sipariş verebilirsiniz.

Hangi kredi kartlarıyla 3D secure sipariş verilir?

Destekleyen tüm internet bankacılık şubeleri ile sipariş verebilirsiniz.

Banka (debit) kartları ile ödeme yapabilir mi?

Debit kartlar ile ödeme yapılamamaktadır.

Kredi kartında biriken para puanlarla ödeme yapabilir mi?

Para puanlarla işlem yapılmamaktadır.

Havale ile ödeme yapılabilir mi?

Havale ile ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Kapıda ödeme yapılabilir mi?

Evet kapıda ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo ücreti alınıyor mu? Ne kadar ödeyeceğim?

90.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo tarafımızdan ödenmektedir. 90.00 TL ve altı siparişleriniz için kargonuz karşı ödemeli olarak gönderilmektedir.

Siparişimi hangi kargo firmasından teslim alacağım?

Tarafımıza ulaşan siparişleriniz Aras Kargo tarafından teslim edilmektedir.

Kargoya verilen siparişim ne zaman ulaşır?

Sevk edilen ürünlerin müşterilerimize ulaşma süresi hava ve yol şartlarına göre değişmektedir. Genellikle bu süre çevre illerde 1-2 gün, Türkiye genelinde 2-3 gün şeklinde değişmektedir. Kargo tesliminde kargo şirketinin belirtmiş olduğu teslimat şartları geçerlidir.

Kargoya verilen siparişim ne zaman ulaşır?

Sevk edilen ürünlerin müşterilerimize ulaşma süresi hava ve yol şartlarına göre değişmektedir. Genellikle bu süre çevre illerde 1-2 gün, Türkiye genelinde 2-3 gün şeklinde değişmektedir. Kargo tesliminde kargo şirketinin belirtmiş olduğu teslimat şartları geçerlidir.

Siparişim Ne Zaman Gelir?

Siparişler, 7 iş günü (hafta içi) içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Cumartesi, Pazar ve Resmi tatil günlerinde gönderim yapılmaz. Paketin teslim gününü kargo takip numaranızı ileterek Aras Kargodan öğrenebilirsiniz.

Siparişim Kargoya Verildi Mi?

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo firması tarafından devamlı olarak bilgilendirilirsiniz.

Siparişim Hangi Kargo Şirketiyle Teslim Edilecek?

Teslimatlarımız Aras Kargo ile gerçekleştirilmektedir.

Siparişimi Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz.

Teslimat Anında Herhangi Bir Bedel Ödeyecek Miyim?

Tüm siparişleriniz Aras Kargo ile Türkiye'nin her yerine belirli kampanyalar dahilinde ücretsiz gönderilir. Siparişinizin tam ve sağlam olduğuna emin olunuz.

Kimse Bulunamazsa Ne Olacak?

Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden 3 iş günü içinde kargo şirketini arayıp bilgi almanız gerekmektedir.

Sipariş Verdikten Sonra Teslim Alacak Kişiyi Değiştirebilir Miyim?

Teslim alacak kişiyi değiştirmek istediğinize de telefon ile teslim alacak kişiye ait bilgiler verilmelidir.

Teslimatta Gecikme Olduğunda Ne Yapmalıyım?

Eğer siparişinizin teslim edilmesi 7 iş gününü geçtiyse, bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.